Łapanie oddechu nie zawsze jest dosłowne. Bywa natomiast zjawiskiem bardziej metaforycznym, polegającym na znalezieniu chwili dla siebie oraz nabraniu dystansu do świata. Każdemu zdarza się o tym marzyć. Autor książki Oddech w związkach. Oddychaj świadomie, kochaj pełniej pokazuje, jak można to zrobić. Co więcej, dzięki radom Grzegorza Pawłowskiego, złapanie głębszego oddechu łatwiej uczynić zdrowym nawykiem w swojej codzienności.

Znaczenie prawidłowego oddechu

Współczesnemu człowiekowi raczej nie zdarza się oddychać głęboko. Jest na to zbyt zabiegany i zapracowany, a przynajmniej tak mu się wydaje. W swojej książce Grzegorz Pawłowski udowadnia, że takie myślenie nie musi mieć odzwierciedlenia w rzeczywistości. By poczuć różnicę, wystarczy wygospodarować chwilę na kilka prostych ćwiczeń oddechowych. Do ich wykonania nie potrzeba sprzętu czy specjalnego stroju, wystarczy skupienie uwagi na chwili obecnej oraz oczywiście na prawidłowym oddychaniu. Efekty tej swoistej pracy ze świadomym wdechem i wydechem mają różny charakter. Do najważniejszych korzyści należą natomiast:

  • wprowadzenie większej równowagi do życia codziennego,
  • łatwiejsze uporanie się z uporczywymi myślami,
  • bardziej satysfakcjonujące relacje z innymi ludźmi.

Choć może się to wydawać mało prawdopodobne, prawidłowe oddychanie ma ogromny wpływ na ludzkie życie. W miarę upływu lat człowiek zatraca tę zdolność. Jego oddech staje się płytszy, nie pomaga siedzący tryb życia oraz długotrwały stres. Książka Oddech w związkach. Oddychaj świadomie, kochaj pełniej pozwala uporządkować informacje. Jej lektura to okazja do przemyślenia fundamentalnych kwestii i zbudowania solidnych podstaw pod szczęśliwsze życie.

Odetchnąć w związku

Z biegiem czasu relacje międzyludzkie zmieniają się, często niestety na niekorzyść. Niektórzy uważają, że tak musi być. Za najlepsze wyjście postrzegają nawet zakończenie związku uczuciowego czy zerwanie przyjaźni. Praca z oddechem bywa pomocna w uporządkowaniu swoich myśli oraz emocji. To dobry pierwszy krok do podjęcia najlepszej decyzji. Owszem, niektóre związki nie mają już racji bytu. Trwanie większości z nich zależy jednak od dobrej woli partnerów. Świadome oddychanie daje chwilę nomen omen oddechu. Pozwala się zrelaksować i z większym dystansem spojrzeć na siebie oraz drugiego człowieka. Co więcej, umiejętność ta pomaga nie tylko w kwestii uczuć. Bywa nieodzowna w budowaniu satysfakcjonującego życia seksualnego. Trudno przecenić jego znaczenie w budowaniu trwałego i szczęśliwego związku partnerskiego. A wszystko zaczyna się od czynności tak prozaicznej, jak oddychanie.

People obraz autorstwa freepik - www.freepik.com

Rita